День Українського козацтва

Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив 14 жовтня нове державне свято — День захисника України.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

З нагоди Дня захисника України в Скалі-Подільській біля меморіалу Небесній Сотні за участю священника УГКЦ  Василя Германюка проведено  панахиду.

Того ж дня у будинку культури відбувся концерт-реквієм «Їх геройська слава шаною квітне в народі». У залі зібралися більшість із усіх учасників АТО, яких по всій громаді налічується 66 чоловік. Із семи ветеранів УПА на свято прибули тільки троє: Йосип Грабчак, Олександра Богачова та Павло Хома.  Голова громади Віктор Мирончук вручив усім подяки та грошові премії у розмірі 400 гривень.  Для  усіх присутніх звучали пісні у виконанні солістів: Сергія Кульчицького, Богдана Збриського, Ірини Корецької, Вікторії Савчак, ансамблю патріотичної пісні «Відлуння» будинку культури с. Іванків. Звучали авторські пісні Алли Собіщанської у супроводі Василя Колодія, Романа Боднарука, Сергія Кульчицького. Читці: Діма Корпан, Маргарита Федорова,  Антон Баландюк, Аліна Червоноока. Ведучими концерту були: Вікторія Журба та Анна Боломса.  Організували концерт працівники культури.