Юридичний відділ виконавчого комітету селищної ради  приймав безпосередню  участь в поданні пропозицій до формування нового законопроекту щодо служби в органах місцевого самоврядування.

За розпорядженням  селищного голови було направлено      ряд пропозицій, з яких частина прийняті повністю за нашою  редакцією.

09  лютого 2017 парламент прийняв в цілому проект Закону  України «Про службу в органах місцевого самоврядування»  (№2489), який стане рушієм децентралізації та сприятиме  посиленню спроможності місцевого самоврядування.

Законопроект був покликаний  для забезпечення рівного  доступу до служби в органах місцевого самоврядування , підвищити престижність служби в ОМС, мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку.На сьогоднішній день  закон підписаний головою Верховної ради,та переданий на підпис Президенту України  і вступить в законну силу з 1 травня 2017 року.

Закон  передбачає такі основні положення:

• поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
  • підзаконні нормативно-правові акти повинні видаватися відповідними радами;
  •
  • державні органи не можуть здійснювати вирішальний вплив на діяльність органів місцевого самоврядування, визначати законність дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування може лише суд;
  •
  • посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування повинні встановлюватися на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад.

Дякуємо Асоціації міст України,Народному депутату Юрію Дерев’янку за сприяння у прийнятті такого важливого Закону,та за безпосередню підримку пропозицій  рядових  посадовців місцевого самоврядування.