В селі Лосяч відзначили 155 років з Дня заснування освіти та 50-річчя школи

Дата: 28.11.2016 10:31

У Лосяцькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 19 листопада 2016 року відбулося свято великої шкільної родини, адже заклад святкував свій подвійний ювілей: 155 років з Дня заснування освіти в селі Лосяч та 50-річчя школи.

Творчий вечір розпочався з перегляду тематичних презентацій:

• «Історія школи у селі Лосяч», яку вела автор роботи, вчитель історії Гарасимів Г. М., де були охоплені матеріали далекого 1861 року, перші вчителі тодішньої школи, учнівський склад та якість навчання, який відрізняється від сучасного, зокрема і віросповіданням. Віднайдені фотографії багатьох випускників, а найцікавіше – фото із забудови самого сучасного приміщення, це і викладання першої цеглини майстром, зведення стін, укладка підлоги майстрами і, навіть, як учні «стежили» за виконаними роботами. Перелічено перших працівників новозбудованої школи, а також людей – гордість села, які несуть славу рідної школи і села Лосяч далеко за межі області, країни.
  • «Сучасне життя школи» (авторська робота вчителя інформатики Дозорців О. О.)

Після перегляду, спогадів пролунав дзвінок, який розпочав наступний відлік історії шкільного життя. Для цього були запрошені першокласники, які розпочали навчання 50 років тому і учні 1-го класу цього навчального року. Були представлені виставки місцевих майстрів:

• ковані вироби – Дозорців Ярослава і Чупака Василя;
  • картини – Лаврук Наталії  Миколаївни;
  • різьба по дереву – Малюти Михайла Івановича;
  • вироби з бісеру – Бруц Оксани;
  • виставка вишиванок – Бруц Оксани;
  • виставка графіки – Борис Юлії.

Творчий вечір розпочали ведучі Дозорців Ярослав та Олена, які повели всіх глядачів у шкільну історію. Перше вітальне слово мала староста села Лосяч Кійовська Галина Юріївна. До слова був запрошений спонсор школи Градовий Василь Степанович – Заслужений працівник сільського господарства України, депутат Тернопільської обласної ради, генеральний директор ПАП «Дзвін», який привітав усіх присутніх. Привітальні слова лунали від отця Івана Мазурика, який в недалекому минулому був випускником школи, голови батьківського комітету Марущак Марії Миколаївни, колишніх директорів школи Андрушківа Павла Степановича та Костюк Галини Василівни, колишнього випускника, а сьогодні директора Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кушніра Володимира Олександровича.  «Сусідські» привітання дарували для школи завідуюча ДНЗ «Дзвіночок» Лихо Наталія Ярославівна та директор Будинку культури Кирилюк Йосип Михайлович. Були запрошені вчителі – ветерани: Лаврук Микола Григорович, Кравецька Роза Григорівна, Бруц Мирослава Михайлівна, які наголосили на девізі свого життя: «Нам ніколи не буде 60, лише 4-5 рази по 15 років».

Колектив Лосяцької ЗОШ І-ІІ ступенів розпочав нову 50-річну сторінку.