Візит наукового співробітника Меморіального музею історії України: польові дослідження

На Скалеччину 27 березня завітала науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні (знаходиться всередині монументу Батьківщині-Матері у Києві) Жанна Очеретяна. Нашим краєзнавчим  музеєм було організовано зустрічі із учасниками національно-визвольного руху: зв’язковими УПА Йосипом Грабчаком зі Скали, Павлом Хомою з Гуштина,  воїном УПА Іваном Чайкою, уродженцем Самбірщини а зараз мешканцем нашого селища, котрому вже пішов 93й рік. Зустрілися також з невісткою уже покійного зв’язкового УПА Мирона Царука, уродженця Циган. Всі вони – багаторічні в’язні сталінських ГУЛАГів. За їхніми плечима Колима, Воркута, Караганда… А дух все такий же сильний. Науковий співробітник провела бесіди та збір оригінальних речей до фондів свого Музею.