Вшанування пам'яті Романа Шухевича.

5 березня 1950 року у бою із загоном радянських                 спецслужб загинув командир УПА Роман Шухевич. А ось     що робили з тілами націоналістів: "Останки вивезли на         машині за 300 км у лісовий масив на Житомирщині, після     ретельної кремації прах зібрали, подрібнили, розвіяли, а       місце закамуфлювали під стоянку туристів..."

"Ліквідація тіла командира УПА стала наступним               важливим таємним завданням для чекістів, - писав                 кандидат історичних наук, колишній керівник Галузевого     державного архіву СБУ Володимир В'ятрович. -  І це             завдання вони виконали на відмінно - через шістдесят           років після загибелі місце поховання Головного командира   УПА Романа Шухевича залишається невідомим. А там, де     відсутня точна інформація, завжди знайдеться місце і для     домислів, інсинуацій та політичних маніпуляцій.

Попри всі обставини ми маємо можливість прийти до ймовірного місця поховання генерала  УПА та віддати належну увагу його пам’яті. Своє життя він присвятив і віддав боротьбі за вільну і незалежну Україну. Відрадно, що в цьому році до пам’ятного знаку на березі Збруча з’їхалися патріоти з різних регіонів а особливо приємно, що було багато молоді, соколів, які є надією нації.